Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niekwestionowane centrum kultury beskidzkiego kurortu, położone zresztą tuż obok miejskiego rynku. Nie tylko dlatego, że mieści się tutaj główna siedziba wiślańskiej instytucji zajmującej się promowaniem działalności lokalnych artystów, tworzeniu jak najlepszych warunków dla rozwoju sztuki i dbaniem o edukację kulturalną.

Podstawowym magnesem przyciągającym turystów do amfiteatru w Wiśle są liczne występy, pokazy, koncerty i inne wydarzenia, organizowane szczególnie intensywnie w pełni letniego sezonu turystycznego. Największą popularnością cieszą się atrakcje związane z Tygodniem Kultury Beskidzkiej - imprezą folklorystyczną zaliczaną do największych i najstarszych przedsięwzięć promujących twórczość ludową w całej Europie. Patron obiektu, profesor Stanisław Hadyna, bardzo zasłużył się na rzecz miasta, założył Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, miał także wielki wpływ na sukces TKB. Został honorowym obywatelem Wisły, a na terenie amfiteatru znajduje się pomnik tego dyrygenta, muzykologa, kompozytora i pisarza.

Poza świetną akustyką, amfiteatr wyróżnia się ciekawym wyglądem. A konkretniej nieco futurystycznym, podświetlanym zadaszeniem, zbudowanym w ramach modernizacji z 2010 r. Wtedy też dostosowano obiekt do potrzeb niepełnosprawnych, wymieniono też siedziska - na widowni jest miejsce dla 2500 osób.

Mini przewodnik

Siedziba Wiślańskiego Centrum Kultury i najważniejsza scena w mieście, goszcząca szereg występów, pokazów i imprez plenerowych. Największym wydarzeniem sezonu artystycznego jest Tydzień Kultury Beskidzkiej. Patron obiektu to wyjątkowo zasłużona dla promocji lokalnego folkloru postać. Amfiteatr mieści 2500 widzów, w 2010 r. przeszedł gruntowną modernizację.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja