Izba Historyczna i Kancelaria Leśniczego

Muzealno-edukacyjna część głównej siedziby Nadleśnictwa Wisła, zlokalizowanej nieopodal Jeziora Czerniańskiego. Ta organizacja może się poszczycić wyjątkowo długimi tradycjami w opiece nad lasami - już w pierwszej połowie XIX wieku rządzący na Śląsku Cieszyńskim i Żywiecczyźnie Habsburgowie dostrzegli konieczność specjalnego traktowania beskidzkich zasobów leśnych.

Izba Historyczna i Kancelaria Leśniczego pozwalają zapoznać się z regionalnymi dziejami działalności leśników oraz pewnymi szczegółami na temat ich codziennej pracy. Pierwsza część koncentruje się na wiadomościach przyrodniczych i sylwetkach wyjątkowo zasłużonych postaci - takich jak Paweł Sikora, który już w okresie międzywojennym usiłował zwrócić uwagę na szczególną wartość istebniańskich świerków.

Druga część zawiera więcej wiekowych eksponatów - ułożono je tak, aby jak najwierniej odtworzyć warunki pracy leśniczego sprzed wielu, wielu lat.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Mała prezentacja wyjątkowo długich dziejów leśnictwa w rejonie Beskidów oraz specyfiki pracy leśników przed wielu, wielu laty. Za symboliczny początek należałoby uznać działania podejmowane przez Habsburgów w pierwszej połowie XIX wieku. Dwuczęściowa wystawa (sala edukacyjna i odtworzony gabinet leśniczego) mieści się w głównej siedzibie Nadleśnictwa Wisła.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz