Izba Pamięci Jerzego Kukuczki

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Muzeum poświęcone jednemu z najwybitniejszych himalaistów w historii. Mieści się w uroczym drewnianym domku, w którym Jerzy Kukuczka mieszkał ze swoją rodziną. To właśnie jego żona, pani Cecylia, zdecydowała się stworzyć specjalne miejsce, w którym każdy mógłby poznać niezwykłą historię wspaniałego wspinacza i zobaczyć pamiątki po nim.

Ekspozycję tworzą przede wszystkim sprzęt, którym posługiwał się słynny sportowiec, bogaty zbiór zdjęć z kolejnych wypraw, napisane przez niego i tematyczne książki, dyplomy, puchary, medale, odznaczenia czy małe, ale niezwykle ważne dla samego Kukuczki rzeczy. Np. chorągiewki z nazwami wszystkich 14 ośmiotysięczników, które himalaista dostał po zdobyciu ostatniego z nich - Shisha Pangmy w 1987 roku.

Naturalnie w trakcie zwiedzania można liczyć na mnóstwo fascynujących historii. Wizytę w Izbie Pamięci Jerzego Kukuczki trzeba wcześniej uzgodnić telefonicznie.

Mini przewodnik

Niezwykle osobiste muzeum po jednym z najlepszych wspinaczy w historii. Jerzy Kukuczka jako drugi zdobył Koronę Himalajów - 14 ośmiotysięczników. Izba Pamięci, założona przez żonę Cecylię, mieści się w ich beskidzkimdomku. Wystawione pamiątki to głównie sprzęt wspinaczkowy, zdjęcia z wypraw, książki i rozmaite nagrody. Czynne po uzgodnieniu telefonicznym.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja