Muzeum Motocykli Rdzawe Diamenty

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Prywatna kolekcja zabytkowych motocykli z lat 1905-70, urządzona na zapleczu i podwórzu za iście podręcznikowo-filmowym pubem. Niektórzy powiedzą “obskurnym”, inni stwierdzą że to klimatyczny lokal z duszą, idealny dla miłośników ryczących jednośladów. Tak harleyowy, jak tylko się da.

Muzeum Motocykli powstało ze szczerej pasji dwójki ludzi: Remigiusza Dancewicza i Daniela Kolonki. Mozolnie, acz sumiennie gromadzone zbiory zaowocowało blisko setką maszyn. Niektóre w stanie mocno zdekompletowanym, inne udało się odtworzyć aż do ostatniej śrubki. Do najcenniejszych eksponatów trzeba zaliczyć BSA 500 (z 1931 roku),BMW R3 (1936),EM 250 (1925) czy będący niegdyś na stanie francuskiej armii Gnome et Rhône. Można tu również obejrzeć motocyklowe części, stare tablice rejestracyjne, kaski i gogle, rozmaite dekoracje i wiele innych gadżetów.

Osoby chcące zobaczyć “Rdzawe Diamenty” na własne oczy, powinny wcześniej uzgodnić konkretny termin (i wysokość ceny) zwiedzania - najlepiej telefonicznie. Albo przyjść na start corocznego “Zimowego Wjazdu na Równicę”, współorganizowanego przez gospodarzy muzeum. Ewentualnie: wziąć aktywny udział w tej imprezie.

Cennik

Cena wejściówek do ustrońskiego Muzeum Motocykli "Rdzawe Diamenty" jest jakoby "do uzgodnienia".

Mini przewodnik

Ryczące jednoślady w stylu retro. Prywatne zbiory zabytkowych motocykli tworzy blisko setka wiekowych maszyn, pochodzących z lat 1905-70. Niektóre po remoncie wyglądają jak nowe, ale nie wszystkie “Rdzawe Diamenty” udało się w całości zrekonstruować. Wystawę uzupełniają motocyklowe części, ozdoby, kaski, gogle i inne przydatne i/lub efektowne gadżety do jazdy.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja