Staw kajakowy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Warunków do rekreacyjnego uprawiania sportów wodnych w okolicach Wisły właściwie nie ma. Zdaniem wielu miłośników górskich spływów, na największej polskiej rzece dopiero w okolicach Krakowa da się swobodnie pomachać wiosłami, a Jezioro Czerniańskie jest z wielu względów zamknięte na działalność turystyczną. Na szczęście jest mała alternatywa.

Mowa o sztucznym, niewielkim zbiorniku wodnym na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Jonidło. Powierzchnią i walorami widokowymi może i niezbyt imponuje, za to ma niepowtarzalny klimat. Można tu nie tylko popływać dostępnym sprzętem, ale też powędkować. Przy stawie funkcjonuje bar, jest też ok. 25-metrowy, drewniany pomost z okrągłym podestem. Jak znalazł na romantyczne przechadzki wieczorową porą.

Warto dodać, że sąsiedni Ustroń także posiada kameralny staw z wypożyczalnią kajaków i rowerów wodnych. Tam można liczyć na efektowne panoramy Wielkiej Czantorii i kilku sąsiadujących z nią beskidzkich szczytów.

Mini przewodnik

Kiedy jedyne jezioro w okolicy jest zamknięte dla ruchu turystycznego, a rzeka nie stwarza warunków do spływu kajakowego, takie niewielkie, quasi-parkowe “kałuże” okazują się całkiem klimatycznymi miejscówkami. Wypożyczalnia rowerów wodnych i innego sprzętu pływającego, mały bar, drewniany pomost z okrągłym podestem - i nastrój sam się buduje, zwłaszcza parom.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja