Tor saneczkowy na Czantorii

Koniec zimy wcale nie musi oznaczać końca szalonej jazdy na sankach. Tyle że zamiast pierwszego lepszego pagórka i dwóch skleconych płóz, trzeba poszukać specjalnego toru wyposażonego w quasi-sankowe wózki. Takiego jak ten na Czantorii.

Stalowa rynna ma tutaj 710 metrów długości. Trasa zapewnia świetne widoki na Beskid Śląski, ale trzeba jednocześnie kontrolować prędkość hamulcem. W trakcie jazdy w dół należy pokonać 9 nawrotów i kilka malutkich, za to odczuwalnie wpływających na wrażenia zakrętów. Jedne sanki mieszczą maksymalnie 2 osoby - dzieci 8-letnie i młodsze muszą zjeżdżać razem z dorosłym opiekunem.

Tor saneczkowy mieści się na wysokości ponad 800 metrów n.p.m., niedaleko samego szczytu Wielkiej Czantorii (995 m n.p.m.). I wcale nie trzeba uprawiać górskiej wędrówki, by z niego skorzystać - tuż obok znajduje się górna stacja całorocznej, czteroosobowej kolejki linowej.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Bilety na tor saneczkowy u szczytu Czantorii:

  • 1 zjazd - 7 zł
  • od jednego do dziewięciu zjazdów - 6 zł za każdy jeden
  • 10 więcej zjazdów - 5,5 zł za każdy jeden

Obiekt naprawdę na wysokim poziomie - zarówno ze względu na charakterystykę, jak i jego położenie. Tor mieści się niedaleko szczytu Wielkiej Czantorii i warto do niego podjechać kolejką linową. Sama trasa, wijąca się stalową rynną, ma 710 metrów długości. Gdyby nie konieczność kontrolowania prędkości saneczek hamulcem, jazda torem zapewniałaby świetne widoczki.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz