Trasa transgraniczna Soszów - Nydek (CZ)

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Trudna, a momentami nawet bardzo trudna (4-5/5) trasa, prowadząca za czeską granicę. I nie wjazd na ziemie sąsiadów sprawia tutaj kłopoty, tylko profil szlaku - a zwłaszcza strome i wymagające technicznie podjazdy oraz zjazdy (1140 m przewyższeń),a także leśne ścieżki, pełne wystających korzeni i kamieni. Cała pętla ma nieco ponad 30 kilometrów, szacowany czas przejazdu wynosi 4-5 godzin.

Szlak prowadzi kolejno przez Jawornik, schronisko Soszów, Mały Soszów, Przełęcz Beskidek, Střelmę, Nydek, Filipkę, Mały Stożek, Kobylą Skałę i Siglany, aby zakończyć się w ścisłym centrum Wisły. Nawierzchnia jest mocno urozmaicona, dlatego najlepszym wyborem będzie wysokiej klasy rower górski - dla innych jednośladów taka wycieczka może okazać się mocno problematyczna.

Jeden z pierwszych podjazdów można pokonać “objazdem” - na kanapie kolejki linowej Soszów. Tak czy inaczej ogromny wysiłek, włożony w pokonanie transgranicznego szlaku, wynagrodzą w pełni czekające po drodze panoramy na Beskid Śląski, Śląsk Cieszyński oraz leżące w regionie miasta i wioseczki.

Transgraniczna trasa łącząca wiślański Soszów z czeskim Nydkiem powstała w ramach programu "MTB Beskidy, czyli rowerem przez Europę".


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja