Trasy biegowe na Kubalonce

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Zdaniem wielu miłośników biegówek, to drugi najlepszy - zaraz po Polanie Jakuszyckiej w okolicach Szklarskiej Poręby - ośrodek dla tego sportu w całej Polsce. Piękne tereny Beskidu Śląskiego, sprzyjający mikroklimat, no i oczywiście prawdziwa plątanina rozmaitych szlaków.

Po szeroko zakrojonej modernizacji w 2009 roku, na oddzielającej Istebną od Wisły Przełęczy Kubalonka wytyczono 4 “oficjalne” pętle. Mają one od 2,5 do 7,5 kilometra - jednak trasy krzyżują się i nachodzą na siebie, więc rzeczywista liczba dostępnych wariantów jest znacznie, znacznie większa. Są tutaj zarówno stosunkowo płaskie odcinki, jak też całkiem długie i strome podbiegi oraz zjazdy. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu, jest także profesjonalna serwisownia.

Leśne i polne ścieżki przygotowuje dla narciarzy nowoczesna maszyna, która może i ubić śnieg odpowiednio do stylu dowolnego, i uformować tory do stylu klasycznego. Na miejscu mieści się również strzelnica biathlonowa - w końcu połączenie biegania na nartach ze strzelaniem to niezwykle efektowna dyscyplina. Trasami na Kubalonce, posiadającymi homologację FIS-u, zajmują się Polski Związek Narciarski oraz Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku.

Mini przewodnik

Zmodernizowany w 2009r. ośrodek narciarstwa biegowego, zapewniający wszystko, czego można oczekiwać po takiej miejscówce. Przez malownicze beskidzkie polany i lasy wytyczono gęstą sieć szerokich, doskonale przygotowywanych tras. Na Przełęczy Kubalonka czekają 4 krzyżujące się pętle (więc wariantów jest więcej),o długości 2,5-7,5km, oraz biathlonowa strzelnica.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja