Zameczek Myśliwski

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Spacerując po Wiśle, większość turystów, z rozczuleniem przygląda się starej, drewnianej zabudowie. Zameczek Myśliwski jest jej wyjątkowo eleganckim przykładem. Ten piętrowy, otoczony na wysokości pierwszego piętra galerią budynek wzniesiono w 1898 r. dla arcyksięcia Fryderyka Habsburga w alpejskim stylu. Stanowił przytulne miejsce, z którego rodzina i przyjaciele arcyksięcia wyruszali do okolicznych lasów na polowania na głuszce.

Pierwotnie budowla znajdowała się na polanie Przysłop pod Baranią Górą. Na swoje obecne miejsce została przeniesiona w 1985 r. Po I wojnie światowej przekształcono ją na turystyczne schronisko, obecnie mieści się w niej siedziba PTTK.

Zanim wzniesiono Zameczek Myśliwski, punktem wypadowym na łowieckie eskapady była stara, zbudowana w 1863 r. leśniczówka - dzisiaj znana jako Izba Leśna na Przysłopiu. To najstarszy zachowany do dziś drewniany budynek w Wiśle. Znajduje się w niej ekspozycja ukazująca m.in. przedstawicieli miejscowej flory i fauny oraz myśliwskie trofea. Tuż obok, w drewnianej chatce z 1951 r. urządzone zostało Muzeum Turystyki PTTK.

Mini przewodnik

Drewniany zabytek w stylu alpejskim, wybudowany w 1898 roku. Elegancki, piętrowy pałacyk z efektowną galerią zewnętrzną postawiono specjalnie dla Habsburgów - członkowie rodziny cesarskiej upodobali sobie ten rejon do polowań na głuszce. Zameczek Myśliwski oryginalnie stał pod Baranią Górą. W 1985 r. został przeniesiony i od tej pory służy jako siedziba PTTK.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja