Górski Park Równica

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Malownicze, a do tego wyposażone w interesujący zestaw atrakcji miejsce. Wprost stworzone do tego, aby wspólnie bawić się z najbliższą rodziną czy znajomymi - ale nawet zdeklarowani indywidualiści mogą tu zaznać niepośledniej rozrywki.

Prawdopodobnie najsilniejszym wabikiem w parku rozrywki u szczytu Równicy (885 m n.p.m.) jest całoroczny tor saneczkowy. Zbudowane parę metrów nad ziemią trasa ma 600 m długości (nie licząc 200-metrowego podjazdu),na której dwuosobowe wózki rozpędzają się mniej więcej do 40 km/h. Tor jest stosownie pokręcony, aby zapewniać jak najwięcej emocji w trakcie dynamicznego przejazdu. Oczywiście całość jest stosownie zabezpieczona, saneczki posiadają nie tylko ręczne hamulce, ale też specjalne osłony przed deszczem. Poniekąd pokrewne doznania towarzyszą jeździe po terenowym torze dla quadów.

Amatorzy wizualnych doznań mają do dyspozycji piękne widoki, jednak beskidzkiejprzyrodzie wyrosła tutaj całkiem mocna konkurencja. Mowa o kinie 7D oraz swego rodzaju planetarium. Pierwsze wyzwala poczucie uczestnictwa w wartkiej akcji filmu, drugie zaś na sferycznym ekranie o średnicy 9 m prezentuje edukacyjne produkcje - również wzbogacone o dodatkowe efekty w rodzaju podmuchów wiatru czy ruchomych foteli.

Ofertę Górskiego Parku Równica uzupełnia dziecięcy plac zabaw, systematycznie rozbudowywany o nowe huśtawki i karuzele. W tej materii można liczyć również na małe wesołe miasteczko, regularnie rozkładające się na stoku w sezonie letnim.

Cennik

Cennik najważniejszych atrakcji w ustrońskim Górskim Parku Równica:

tor saneczkowy - 1 zjazd 10 zł, 2-9 zjazdów po 8 zł każdy, 10 zjazdów po 70 zł (dzieci do lat 8 - bez opłat, ale mogą jeździć tylko z opiekunem)

seans w kinie 7D - bilet ulgowy 7 zł, bilet normalny 14 zł, bilet grupowy (od 8 uczestników) 6-12 zł/os.

pokazy w kinie sferycznym - bilet normalny 16 zł, bilet grupowy (od 20 uczestników) 14 zł/os.

Mini przewodnik

Rodzinny park rozrywki, w wyjątkowo malowniczym miejscu. U szczytu sięgającej 885 m n.p.m. góry, skąd rozciągają się wspaniałe panoramy na Beskid Śląski, czeka kilka różnych atrakcji. Od całorocznego toru saneczkowego, przez dwa kina (rozrywkowe 7D i edukacyjne “planetarium” ze sferycznym ekranem) i dziecięcy plac zabaw, aż po terenowy tor do jazdy quadami.


Opinie

Anonim
18.03.2023 17:19

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
18.03.2023 17:20

eeeeeee raczej sie nie wybieram..... ale zobaczymy

Dodaj komentarz
Lokalizacja