Atrakcje turystyczne Wisła i okolica

0.4 km od centrum

Najważniejsza jest ta największa - o punkcie konstrukcyjnym wytyczonym na 120 metrze, z Adamem Małyszem jako patronem obiektu. Skocznia w Wiśle-Malince gości zawody najwyższej rangi Pucharu Świata. Powstała w 1933r., w 2008r. zakończyła się poważna przebudowa. W Wiśle znajdują się ponadto 2 kompleksy mniejszych skoczni - w sumie 6 obiektów w centrum i Łabajowie.

0.5 km od centrum

Stacja sportów zimowych z trzema wyciągami i stokami o łącznej długości ok. półtora kilometra. Klepki dysponują bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą, dzięki czemu dobrą dla siebie trasę powinni...

0.7 km od centrum

Niezwykle malownicza, idealna na rodzinny spacer trasa. Szlak wiedzie przez górski grzbiet, z którego rozciągają się piękne widoki na Beskid i Wisłę. Na planie Pętli Cieńkowskiej znalazły się dwie kolejki linowe, dzięki czemu piesza wędrówka nie wymaga większego wysiłku. Wytyczenie ścieżki to efekt współpracy stacji narciarskiej z zarządzającym skocznią PZN-em.

0.7 km od centrum

Otwarta dla wszystkich miłośników kolarstwa górskiego trasa MTB, zbudowana przy jednym z wiślańskich hoteli. Ma ok. 1,2 km długości i ok. 10 szczególnie wymagających sekcji z przeszkodami. W Bike Parku trudność stanowią nie tylko podjazdy i ostre zakręty, ale też elementy w stylu skoku nad pniem drzewa, wysokiej platformy, kamiennego ogródka oraz inne atrakcje.

0.8 km od centrum

Ośrodek Narciarski „Cieńków” dysponuje łącznie pięcioma trasami narciarskimi: dwiema trudnymi i trzema łatwymi. Trzeba przy tym dodać, że praktycznie każda z nich posiada więcej niż jeden wariant p...

0.9 km od centrum

Coś dla tych, którzy mogą pochwalić się zwinnością małpy i kondycją wilka - nad wyraz ekstremalny tor przeszkód, na który osoby młodsze niż 16 lat nie mają wstępu. Znajdujący się na terenie jednego z hoteli tor składa się z 30 niezwykle trudnych etapów. Organizowane są na nim imprezy w stylu runmageddonu, jest też ciekawą propozycją na wyjazdy integracyjne.

0.9 km od centrum

Mały zabytek beskidzkiej architektury i muzeum folkloru jednocześnie. Budynek to unikatowa w czasach współczesnych drewniana chata, w 1930 r. przeniesiona w całości z Wisły Czarnego do Nowej Osady. W 1987 r. swoją pracownię artystyczną urządził tutaj Jan Kocyan. Rzeźbiarz-plastyk przygotował również wystawę z wielu starych, dawno nieużywanych przedmiotów.

1.3 km od centrum

Mała prezentacja wyjątkowo długich dziejów leśnictwa w rejonie Beskidów oraz specyfiki pracy leśników przed wielu, wielu laty. Za symboliczny początek należałoby uznać działania podejmowane przez Habsburgów w pierwszej połowie XIX wieku. Dwuczęściowa wystawa (sala edukacyjna i odtworzony gabinet leśniczego) mieści się w głównej siedzibie Nadleśnictwa Wisła.

1.7 km od centrum

Akwen powstał w wyniku działalności człowieka - w latach 1968-73, w wyniku wybudowania wysokiej na 37 metrów zapory na Czarnej Wisełce oraz Białej. Spiętrzone wody rzek utworzyły jezioro o powierzchni 360m². Jezioro Czerniańskie pełni funkcję zbiornika retencyjnego oraz zapasu wody pitnej - dlatego też turyści mogą korzystać wyłącznie z walorów krajobrazowych.

2.0 km od centrum

Najstarszy element w kompleksie Zameczku Prezydenta, pamiętający jeszcze panowanie cieszyńskich Habsburgów. Drewniany kościółek w stylu tyrolskim wybudowano w 1909 roku, wg projektu Albina Prokopa. Niewielką, acz pełną uroku świątynię udekorowano mnóstwem pięknych i wiekowych (nawet z XV w.) dzieł sztuki. Wnętrza regularnie wzbogacają dary par prezydenckich.

2.1 km od centrum

Wystawny, piękny i zabytkowy, budowany od 1928 do 1931 roku na miejsce drewnianego pałacyku Habsburgów. Zameczek w zamierzeniu był darem Śląska, podkreślającym jedność regionu z Polską. Z prezentu korzystał Ignacy Mościcki, w późniejszych latach przyjeżdżali tu ważni oficjele na różnych stanowiskach. Status prezydenckiej rezydencji obiekt odzyskał w 2002 r.

2.3 km od centrum

Baza narciarska na terenie osiedla Wróblonki, dysponująca sześcioma zróżnicowanymi trasami o łącznej długości 6700 m oraz czterema obsługującymi je wyciągami - w dwóch rodzajach. Poza tym są wypoży...

2.5 km od centrum

Kameralny obiekt w jednym z wiślańskich domów wczasowych, dostępny także dla gości zewnętrznych. Rozmiary basenu raczej nie imponują - 12,5 na 7 metrów - a z bajerów można liczyć wyłącznie na wieczorne podświetlenie. Charakterystyka niecki najlepiej sprawdza się przy nauce pływania (są zajęcia) i czystym relaksie. Ten zapewni też sauna fińska z aromaterapią.

2.9 km od centrum

Spora kolekcja aptekarskich przyrządów z XIX wieku, odkryta w trakcie domowych porządków. Prezentowane w góralskiej chacie (dawnej kuźni) eksponaty były własnością Pawła Cienciały - absolwenta Uniwersytetu Wiedeńskiego, założyciela pierwszej apteki w Wiśle. Zbiory tworzą m.in. sauna komorowo-ziołowa, drewniany stetoskop, fiolki, tablice ziół, książki etc.

3.0 km od centrum

Zmodernizowany w 2009r. ośrodek narciarstwa biegowego, zapewniający wszystko, czego można oczekiwać po takiej miejscówce. Przez malownicze beskidzkie polany i lasy wytyczono gęstą sieć szerokich, doskonale przygotowywanych tras. Na Przełęczy Kubalonka czekają 4 krzyżujące się pętle (więc wariantów jest więcej), o długości 2,5-7,5km, oraz biathlonowa strzelnica.

3.0 km od centrum

Dodatkowy magnes na miłośników aktywnego wypoczynku, który w sezonie zimowym ma przyciągnąć większą liczbę gości do sporej, specjalizującej się w domowych, regionalnych i polskich daniach restaurac...

3.0 km od centrum

Katolicka świątynia o konstrukcji żelbetowej, wybudowana w 1983r. Wygląda na dużo starszą, a to dlatego że idealnie komponuje się z krytą gontem, ponad 30-metrową wieżą. Drewniana konstrukcja, zwieńczona ostrosłupowym hełmem, powstała oryginalnie dla świątyni w Połomii w 1575r. Do Wisły przeniesiono ją w 1981r., po tym jak zniszczeniu uległ tamtejszy kościół.

3.3 km od centrum

Narty i nartorolki - niezależnie od pory roku, na Jonidle da się pobiegać (poszusować) w stylu klasycznym bądź łyżwowym. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia, więc o sprzęt nie trzeba się martwić. Ośrodek organizuje zajęcia z instruktorem - niektóre bezpłatne, zwykle w poniedziałkowe wieczory. Trasy łatwe i częściowo oświetlone, od 435 do ok. 1000 m długości.

3.4 km od centrum

Jeden z obiektów w posiadającym zróżnicowaną ofertę wiślańskim kompleksie sportowo-rekreacyjnym. Tenisiści mają tutaj do pełnej dyspozycji trzy korty ziemne z czerwonej mączki. Każdy z nich jest odrębnie ogrodzony, co pozytywnie wpływa na komfort gry. Instruktor PZT organizuje tutaj zajęcia z początkującymi w każdym wieku, nie brakuje też wypożyczalni sprzętu.

3.4 km od centrum

Sportowo-zimowa atrakcja w malowniczym zakątku na rogatkach miasta. Stosunkowo łagodny, za to całkiem długi stok (~ 400 m) sprawia, że dla początkujących nie będzie zbyt trudno, a doświadczeni narc...

3.4 km od centrum

Kiedy jedyne jezioro w okolicy jest zamknięte dla ruchu turystycznego, a rzeka nie stwarza warunków do spływu kajakowego, takie niewielkie, quasi-parkowe “kałuże” okazują się całkiem klimatycznymi miejscówkami. Wypożyczalnia rowerów wodnych i innego sprzętu pływającego, mały bar, drewniany pomost z okrągłym podestem - i nastrój sam się buduje, zwłaszcza parom.

3.5 km od centrum

Narciarskie oblicze Zieleńskiej Polany na samym skraju Wisły-Malinki, położonej tuż przy głównej drodze na Przełęcz Salmopolską i Szczyrk. Troszeczkę wbrew nazwie, ale tutejsze trasy trudno uznać z...

3.5 km od centrum

Kameralny ośrodek narciarski, w którym najmilej czas spędzą zapewne rodziny z dziećmi - szczególnie tymi kilkuletnimi. Stoki należą do łatwych i łagodnych, nawet kompletni nowicjusze nie powinni na...

3.6 km od centrum

Jeden z najciekawszych zabytków sakralnych w regionie - wprawdzie kościółek przeniesiono pod Kubalonkę w latach 1957-58, to pochodzi on z 1779 roku. W pierwszych latach w Istebnej służył jako muzeum sztuki sakralnej, ale dość szybko stał się na powrót świątynią. Drewniany, barokowy przybytek posiada na stanie kilka elementów wyposażenia z XVII i XVIII wieku.

3.7 km od centrum

Rozległy teren sportowo-rekreacyjny, przystosowany przede wszystkim do przeprowadzania imprez integracyjnych, rodzinnych i podobnych, pełnych dobrej zabawy i niestandardowych rozrywek spotkań. Na powierzchni 6 ha mieszczą się m.in. pole paintballowe, tor dla quadów/skuterów śnieżnych, leśny park linowy i wiele więcej. Gospodarze mają bardzo rozbudowaną ofertę.

4.0 km od centrum

Niewysoki (810 m n.p.m.), za to ważny szczyt w pasmie Beskidu Śląskiego. Trzy Kopce Wiślańskie stanowią zwornik dla czterech różnych grani, a dzięki temu zbiega się tutaj wiele górskich szlaków. Wejście na szczyt z centrum Wisły to kwestia ok. 2 godzin i pokonania 5-kilometrowej trasy. Wierzchołek jest doskonałym punktem widokowym, jednym z lepszych w regionie.

4.1 km od centrum

Stacja narciarska w wydaniu miniaturowym, czyli zespół dwóch wyciągów talerzykowych w dzielnicy Wisła Kopydło. Mimo nieszczególnie rozbudowanej “infrastruktury przewozowej”, dzięki urozmaiconym tra...

4.2 km od centrum

Specjalna galeria, w której zebrano bodaj wszystkie medale, puchary i nagrody, jakie w trakcie swojej sportowej kariery zdobył jeden z najbardziej lubianych Polaków. Dominują nad wyraz liczne trofea za wyczyny na skoczniach narciarskich, ale jest kilka rzeczy związanych z rajdami terenowymi. Zbiory uzupełnia sprzęt Adama Małysza: narty, kaski, buty, itd.

4.2 km od centrum

Malowniczy zakątek położony jakieś 1,5 km poniżej Jeziora Czerniańskiego. Małą zaporę można uznać za wstęp do budowy tego zbiornika - powstała blisko 20 lat wcześniej (w latach ‘50 XX w.) przed tamą spiętrzającą Czarną i Białą Wisełkę. Mimo poważnych zmian w regulacji rzeki, wciąż można tu podziwiać 8-metrowy wodospad i efektowny system przepławek dla ryb.

4.4 km od centrum

Malutka, za to całkiem przyjemna baza narciarska praktycznie w samym centrum - dojście tutaj z miejskiego rynku na piechotę to jakieś 10 minut spacerku. Kameralny ośrodek tworzy zespół dwóch wyciąg...

4.6 km od centrum

Połączenie pensjonatu - “ryokan” to typ japońskiego zajazdu - z fascynującą wystawą, udostępnianą również gościom z zewnątrz po wcześniejszej rezerwacji. Właściciele spędzili w Japonii ponad 20 lat, fascynacja tamtejszą kulturą i zaowocowała imponującą kolekcją. W muzeum czekają m.in. setki figurek ningyo, drzeworyty, porcelana i wiele innych, pięknych rzeczy.

4.8 km od centrum

Na pływaków czekają kompleksy basenowe - zewnętrzny z 10-metrowymi wieżami o wymiarach 50×50 m oraz kryty, o profilu rekreacyjno-rehabilitacyjnym. Tutaj główna niecka ma 16 m długości i 4 m szerokości. Ośrodek sportowy START posiada również inne obiekty, z których korzystają amatorzy aktywności fizycznej oraz profesjonalni zawodnicy z wielu różnych dyscyplin.

4.8 km od centrum

Bar i agroturystyczne gospodarstwo z ofertą sportowo-rozrywkową. Posiada spory teren w górskiej części Wisły, ze specjalnym polem paintballowym. Konfiguracja i sprzęt pozwalają toczyć bitwy na rozmaitych zasadach. Istnieje możliwość zorganizowania emocjonującej przejażdżki bezdrożami potężnymi autami terenowymi. Na imprezę w większym gronie będzie jak znalazł.

4.9 km od centrum

Pełne najróżniejszych atrakcji zielone centrum miasta. Spacer czy jazda na rowerze po eleganckich alejkach otoczonych barwnym kwieciem to dopiero początek. Park Kopczyńskiego dysponuje także kilkoma obiektami sportowymi, placami zabaw, amfiteatrem czy lunaparkiem. Wyjątkowe miejsca to Pomnik Źródeł Wisły, Aleja Podań i Legend oraz Zabytkowy Park Przygód.

4.9 km od centrum

Wyjątkowo malowniczy zakątek w obrębie Baraniej Góry, łatwo dostępny dzięki niebieskiemu szlakowi z Wisły-Czarnego. Kaskady Rodła to zespół 25 progów rzecznych i wodospadów, powstałych na stromym korycie Białej Wisełki. Ich wysokość mieści się w przedziale 0,5-5m. Nazwa związana jest z symbolem patriotycznym, który w 1933r. stworzył Związek Polaków w Niemczech.

5.0 km od centrum

Zabytkowa świątynia luterańska, postawiona w latach 1833-38. Oryginalnie bez 45-metrowej wieży - wybudowanie wysokiej dzwonnicy było prawnie niemożliwe aż do 1861 r. Wnętrze z wszechobecną bielą i nielicznymi złoceniami. Urodą wyróżniają się dwukondygnacyjne galerie, ambona, organy oraz ołtarz główny z kolorowym witrażem, przedstawiającym patronów kościoła.

5.0 km od centrum

Spory obiekt sportowy, oddzielony od popularnego Parku Kopczyńskiego korytem Wisły. Stanowi własność pobliskiego ośrodka wypoczynkowego, jednak jest dostępny (za opłatą) dla wszystkich chętnych. Kompleks składa się z czterech kortów ziemnych, wyłożonych czerwoną mączką. Ośrodek posiada własną wypożyczalnię sprzętu, a początkujący mogą pograć z instruktorem.

5.1 km od centrum

Miłośnicy specyficznego rodzaju muzyki - amerykańskiego do szpiku kości country - co roku mają w Wiśle wielkie święto. Pod koniec sierpnia tańczą, śpiewają i bawią się na wiele innych "kowbojskich"...

5.1 km od centrum

Siedziba Wiślańskiego Centrum Kultury i najważniejsza scena w mieście, goszcząca szereg występów, pokazów i imprez plenerowych. Największym wydarzeniem sezonu artystycznego jest Tydzień Kultury Beskidzkiej. Patron obiektu to wyjątkowo zasłużona dla promocji lokalnego folkloru postać. Amfiteatr mieści 2500 widzów, w 2010 r. przeszedł gruntowną modernizację.

5.1 km od centrum

Jedno z ciekawszych, cyklicznych wydarzeń kulturalnych w Wiśle. Na przełomie sierpnia i września na miłośników twórczości ludowej i muzyki czeka prawdziwa uczta - Konkurs Pieśni Ludowej im. Stanisł...

5.1 km od centrum

Wyłącznie pozytywnie wywoływana adrenalina w najczystszej postaci. Na spragnionych mocnych wrażeń gości czeka choćby park linowy - tę część tworzy 5 interesujących, zróżnicowanych pod względem poziomu trudności tras, od “Zielonej” do “Kamikaze”. Do tego pole paintballowe, rajdy pojazdami terenowymi oraz strzelnice - łucznicza i dla broni pneumatycznej.

5.2 km od centrum

Trudno o lepsze miejsce, by poznać bliżej kulturę, folklor i tradycyjne dzieła sztuki stworzone przez śląskich górali. Muzeum Beskidzkie eksponuje m.in. stare fotografie, ludowe stroje, narzędzia rzemieślnicze czy ręcznie wykonane ozdoby. Funkcjonuje również czytelnia, udostępniająca bogatą literaturę. Placówka jest filią Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

5.2 km od centrum

Kompleks sportowo-wypoczynkowy, z niezwykle bogatą ofertą na cały rok. Zimą na Skolnitach działa wyciąg narciarski, a jeszcze więcej możliwości czeka w sezonie letnim. Wtedy stoki zmieniają się w trasy downhillowe, a do tego dochodzą m.in. strzelnica, mini-park linowy, paintballowa arena, wodne kule trampoliny, a nawet kameralne mini-zoo.

5.2 km od centrum

Tętniące życiem centrum kurortu, które kulturalno-towarzyskiego charakteru nabrało już w międzywojniu. Wtedy ustalił się architektoniczny kształt rynku, razem z dawnym Domem Zdrojowym - dziś godnym uwagi ze względu na figurę Adama Małysza z białej czekolady. W 2008 r. deptak zyskał Aleję Gwiazd Sportu, wyjątkowo ciekawa jest też enklawa budownictwa drewnianego.

5.2 km od centrum

Miejsko-górski wariant o długości ponad 23,5 kilometra, pomyślany tak, aby jedna wyprawa dała możliwość zobaczenia najbardziej charakterystycznych miejscówek w całej Wiśle. Sama jazda rowerem powin...

5.2 km od centrum

Miejsko-leśny szlak z dwoma wariantami przebiegu: bardzo łatwym (1/5) o długości ok. 20 kilometrów oraz krótszym (15 km), za to wymagającym odczuwalnie większego wysiłku. Druga z opcji różni się pr...

5.2 km od centrum

Bardzo trudny (5/5) górski szlak, na który powinni porywać się wyłącznie zaprawieni w bojach amatorzy kolarstwa, wyposażeni w wysokiej klasy rower - tylko w pełni sprawny i sprawdzony, zwłaszcza w...

5.2 km od centrum

Zespół kilku zróżnicowanych szlaków dla amatorów kolarstwa, wiodących w wiele ciekawych zakątków Wisły i najbliższych - lub nieco dalszych - okolicach. Miłośnicy pedałowania na dwóch kółkach mają do wyboru 6 różnych tras, zaczynających się na miejskim rynku. Od stosunkowo prostych i łagodnych ścieżek przez kurort, aż po górskie trasy międzypaństwowe.

5.2 km od centrum

Wycieczka przez grań położoną na wschód i południowy-wschód od centrum Wisły. Zdobywaniu kolejnych beskidzkich szczytów towarzyszą przepiękne widoki oraz całkiem poważne wyzwania sportowe. Niespełn...

5.2 km od centrum

Niespełna 10-kilometrowa pętla, do pokonania w mniej więcej półtorej godziny. Do pokonania jest 365 metrów podjazdów, a poziom trudności całego szlaku oceniany jest na 2-3 punkty w pięciostopniowej...

5.4 km od centrum

Jeden z największych skarbów speleologicznych w całym regionie. Zbadane i dostępne (acz wymagające niezłych umiejętności) korytarze liczą ponad 200 m długości. Według lokalnych podań, w opisywanej jaskini ukrywał się legendarny rozbójnik beskidzki Ondraszek - stąd też druga nazwa, Ondraszkowa Jama. W pobliżu Jaskini Malinowskiej przebiega czerwony szlak.

5.5 km od centrum

Sporty zimowe dla całej rodziny, czyli łagodny, naśnieżany i ratrakowany stok, na którym co sezon powstaje narciarskie przedszkole z kilkoma rozmaitymi atrakcjami oraz profesjonalną kadrą instrukto...

5.7 km od centrum

Jak wypada porównanie XIX-wiecznych nart z najnowszymi deskami? Można to sprawdzić dzięki zbiorom jednego z ośrodków wypoczynkowych (wstęp wolny). Tworzy je niemal 100 przedmiotów: zarówno narty z różnych epok i dyscyplin, jak też zdjęcia i krótkie informacje historyczne. Bogatą kolekcję - są tu m.in. narty Adama Małysza - uzupełnia mała wystawa etnograficzna.

5.7 km od centrum

Jeden z najatrakcyjniejszych aquaparków w regionie. Tropikana oferuje gościom szereg wspaniałych możliwości okołowodnego relaksu. Dla pływaków: 25-metrowy basen z 5 torami, o szerokości 12m. Niecka rekreacyjna z wieloma efektywnymi urządzeniami do różnych typów hydromasażu. A do tego brodziki, baseny zewnętrzne, różne jacuzzi, sauny, zjeżdżalnie i wiele innych.

5.8 km od centrum

Drewniany zabytek w stylu alpejskim, wybudowany w 1898 roku. Elegancki, piętrowy pałacyk z efektowną galerią zewnętrzną postawiono specjalnie dla Habsburgów - członkowie rodziny cesarskiej upodobali sobie ten rejon do polowań na głuszce. Zameczek Myśliwski oryginalnie stał pod Baranią Górą. W 1985 r. został przeniesiony i od tej pory służy jako siedziba PTTK.

5.8 km od centrum

Bezcenny z uwagi na naturalne bogactwo teren, o powierzchni 386,2 km². Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego założono w 1998 r., na jego obszarze wytyczono 8 ścisłych rezerwatów. Infrastruktura turystyczna i działalność człowieka mocno wpłynęły na przyrodę w regionie, jednak udało się ocalić kilka pierwotnych enklaw. Żyje tutaj mnóstwo gatunków roślin i zwierząt.

5.9 km od centrum

Przybytek w stylu neogotyckim, którego dzieje zaczynają się już 1444 roku. Wtedy to zbudowano pierwszy wiślański kościółek - drewnianą kaplicę cmentarną. Kilkaset lat później budowla była już w takim stanie, że należało ją wyburzyć i zbudować od podstaw nową, murowaną świątynię. Prace toczyły się w latach 1851-65, a w 1970r. przeprowadzono poważną modernizację.

5.9 km od centrum

Niezwykle osobiste muzeum po jednym z najlepszych wspinaczy w historii. Jerzy Kukuczka jako drugi zdobył Koronę Himalajów - 14 ośmiotysięczników. Izba Pamięci, założona przez żonę Cecylię, mieści się w ich beskidzkimdomku. Wystawione pamiątki to głównie sprzęt wspinaczkowy, zdjęcia z wypraw, książki i rozmaite nagrody. Czynne po uzgodnieniu telefonicznym.

6.0 km od centrum

Najstarszy wśród drewnianych zabytków Wisły, z historią sięgającą 1863r. Początkowo Izba Leśna służyła jako schronienie leśniczego i myśliwych polujących na głuszce. Dziś mieści się w niej ekspozycja przyrodnicza, przedstawiająca lokalną florę i faunę. Część przedmiotów związana jest z historią górskiej turystyki - jak cała wystawa w sąsiedniej siedzibie BOKTG.

6.1 km od centrum

Formalnie to część większego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego, ale szusować tutaj mogą wszyscy chętni, nie tylko noclegowi goście obiektu. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa SN Świnior...

6.1 km od centrum

Prywatna wystawa prezentująca fascynujące dzieje polskiego spadochroniarstwa. Tak wojskowego, jak i cywilnego. Wśród zbieranych od 1978 r. (a pokazywanych od 2003 r.) przedmiotów znajdują się rozmaite naszywki, odznaki, medale, mundury, hełmy, archiwalne zdjęcia i dokumenty czy broń - patronem muzeum jest Adolf Pilch, jeden z cichociemnych w czasach II WŚ.

6.3 km od centrum

Aquapark w kameralnym, co nie znaczy że “malutkim” wydaniu. Niby basen w kompleksie Zagroń posiada tylko jedną nieckę i wydzielony brodzik dziecięcy, to kąpiący się nie narzekają zbytnio na brak atrakcji. Kręta zjeżdżalnia, różne masażery, ścianka wspinaczkowa, jacuzzi, rwąca rzeka, gejzery i kaskady… Do tego w Olzie są 3 rodzaje saun i skalno-solna grota.

6.3 km od centrum

Rozbudowana stacja narciarska, pełna najróżniejszych atrakcji - przede wszystkim sportowo-rekreacyjnych, ale nie tylko. Kompleks Zagroń Istebna dysponuje wprawdzie tylko dwoma wyciągami, za to na s...

6.4 km od centrum

Bardzo tradycyjna, góralska i beskidzka w wielu aspektach świątynia, wpisana w przebieg śląskiego Szlaku Architektury Drewnianej. Zrębowy kościółek, udekorowany sakralnymi dziełami sztukiludowej, zbudowano w 1948 r. (pod wezwaniem Matki Boskiej Frydeckiej) w pobliskiej Trzycatce jako dziękczynienie za przeżycie II WŚ. Do Mlaskawki przeniesiono go w 1997 r.

6.5 km od centrum

Rozbudowany kompleks sportów zimowych, składający się z zespołu czterech bardzo różnych wyciągów oraz ośmiu podstawowych wariantów zjazdu. Dwie trasy są dość wymagające, pięć posiada raczej łatwy p...

6.8 km od centrum

Jeden z najwyższych - 1220 metrów n.p.m. - i najbardziej interesujących szczytów w całym Beskidzie Śląskim. Na wierzchołek Baraniej Góry prowadzi w sumie 6 różnych wariantów szlaków i tras - w tym ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna, pozwalająca lepiej poznać naturalne walory okolicy. Zachodnie stoki tworzą źródlisko Wisły i są objęte ochroną rezerwatu.

6.9 km od centrum

Ośrodek Narciarski „Stożek” oferuje 3 trasy narciarskie: bardzo trudną - czarną, trudną - czerwoną oraz łatwą - niebieską. Ich łączna długość to ok. 1600 metrów, przy czym każda z nich posiada kilk...

7.0 km od centrum

Położona na polsko-czeskiej granicy góra o wysokości 990 m n.p.m., kusząca pięknymi panoramami Beskidu oraz przyrodniczym bogactwem. Najbardziej charakterystycznym elementem Kiczor są przypominające grzyby formy skalne, wyrzeźbione przez wodę i wiatr w piaskowcach. Wędrówka z centrum Wisły na szczyt to ok. 3h spaceru po 9-kilometrowym odcinku żółtego szlaku.

7.1 km od centrum

Nowoczesne muzeum przyrodnicze Nadleśnictwa Wisła. Efektowne, częściowo interaktywne wystawy i instalacje pozwalają bliżej poznać beskidzką faunę i florę. Z kolei w przyległym Ogrodzie Roślin Beskidu Śląskiego można spędzić czas tak, jak w pięknym parku. Ciekawym dodatkiem do LOEE jest szkółka malarska, organizująca zajęcia dla dzieci i wystawy ich prac.

7.3 km od centrum

Rekreacja i rozrywka w wielu różnych formach - głównie dla grup zorganizowanych, ale indywidualni turyści też mogą liczyć na parę atrakcji. Podstawowym walorem placówki jest całoroczny parklinowy, z 4 trasami o rosnącym poziomie trudności (łącznie 43 przeszkody). Warto również skorzystać ze strzelnicy i stoczyć paintballową bitwę w leśnym labiryncie korytarzy.

7.4 km od centrum

Obiekt hotelowy, otwarty też dla chętnych z zewnątrz. Mimo dość kameralnego charakteru, skojarzenia z aquaparkami są jak najbardziej uprawnione. Całkiem spory basen rekreacyjny (20×10 m) wyposażony w rozmaite urządzenia, dwa 8-osobowe jacuzzi, dziecięcy brodzik z atrakcjami, 4 różne sauny i 4 inne obiekty w strefie SPA & Wellness… Przyjemny relaks, nie ma co.

7.5 km od centrum

Wiślański ośrodek jazdy konnej, właściwie w całości utrzymany w stylistyce Dzikiego Zachodu. Dobrze odnajdą się tutaj zarówno jeźdźcy stawiający dopiero pierwsze kroki, jak też prawdziwi kowboje. W ofercie rancza znajdują się m.in. lekcje z instruktorem, wycieczki w teren, wielodniowe górskie rajdy w siodle, przejażdżki dyliżansem czy zajęcia hipoterapeutyczne.

7.5 km od centrum

Sportowa część nocnego klubu - wprawdzie mieszczącego się w hotelu, ale postronni goście również mogą się tutaj bawić. Na amatorów bowlingu i innych odmian gry w kręgle czekają 4 nowoczesne, zautomatyzowane tory. Ciekawostką, jednak zwiększającą komfort, są bezsznurowe piony. Poza tym są jeszcze profesjonalne stoły bilardowe, drink-bar i dyskoteka na 180 osób.

7.6 km od centrum

Najstarsza górska noclegownia w Beskidach wśród działających do dzisiaj. Powstała z inicjatywy działaczy PTT, w latach 1910-22. Sama budowa schroniska trwała tylko 3 ostatnie lata. Góra Stożek Wielki znajduje się w paśmie Czantorii, na dzisiejszej granicy Polski z Czechami. Szczyt sięga 978 m n.p.m., a w jego okolicach przebiega całe mnóstwo tras turystycznych.

7.6 km od centrum

Ośrodek Narciarski „Soszów” zalicza się do największych stacji sportów zimowych w polskich Beskidach. Do odwiedzin zachęca za pomocą sześciu tras narciarskich, stawiających przed amatorami aktywneg...

7.6 km od centrum

Barokowa świątynia z XVIII wieku o ciekawej historii i wspaniałych dekoracjach. Początkowo był to drewniany kościółek, z tego okresu zachowało się parę elementów (krzyż, obraz patrona). W latach 1792-94 wzniesiono większy, murowany przybytek, rozbudowany w latach ‘20 XX w. Wtedy powstały przepiękne polichromie - różne sceny i wzory zdobią niemal całe wnętrze.

7.7 km od centrum

Oddany do użytku w grudniu 2016 roku ośrodek z dwoma kilometrami stoków, powstały na bazie czteroosobowej kolejki krzesełkowej, o długości ok. 750-800 metrów. Górna stacja położona jest mniej więce...

7.7 km od centrum

Folklor Beskidu Śląskiego w pigułce, czyli skansen urządzony w tradycyjnej, zabytkowej już chałupie. Kurna Chata to drewniana, pokryta gontem budowla z trzema pomieszczeniami: sienią, izbą białą i przeznaczoną na dymny piec (bez komina) izbą czarną. W środku kolekcja dawnych sprzętów i ciekawych pasterskich instrumentów, gospodarze organizują różne warsztaty.

7.8 km od centrum

Położona w siodle pomiędzy szczytami Małego i Wielkiego Soszowa, zbudowana w 1932 r. górska stacja turystyczna. Powstała z inicjatywy Pawła Poloka, dziś również znajduje się w prywatnych rękach. Sąsiadujące z rozczapierzoną siecią szlaków schronisko oferuje 33 łóżka w pokojach dla 2-6 osób. Poza tym: domowa kuchnia, zaplecze sanitarne, internet i spory ogródek.

8.7 km od centrum

Niewielki ośrodek jeździecki przy bardzo sportowym obiekcie wypoczynkowym, prowadzony przez wykwalifikowaną i doświadczoną instruktorkę. W Stajni Las na miłośników jazdy w siodle i początkujących jeźdźców czeka zwykle 3-5 ułożonych, łagodnych koni. Początkujący, zanim wyjadą na malownicze szlaki w Beskidach, spędzą trochę czasu na ogrodzonej ujeżdżalni.

8.7 km od centrum

Stok funkcjonujący w ramach ośrodka wypoczynkowego w Koniakowie, otwarty również dla tych miłośników sportów zimowych, którzy nocują w zupełnie innym miejscu. Jak deklarują gospodarze, trasa na 400...

8.9 km od centrum

Rodzinny, kameralny ośrodek narciarski na 450-metrowym zboczu. Przy wyciągu orczykowym (jednoosobowym) wytyczono dwa warianty zjazdu. Ich długość to 500 i 700 metrów. Różnica wysokości pokonywana w...

9.0 km od centrum

Mały pokaz najlepszych góralskich tradycji w Beskidzie Śląskim. A konkretniej tej części, która tyczy się wypasu owiec. Bacówka i gazdówka są otwarte do zwiedzania, jest też tematyczna wystawa. Przygotowano również kilka wzbogaconych programów (warsztaty, zajęcia edukacyjne), skierowane do grup zorganizowanych. Nie brakuje pełnego produktów regionalnych sklepu.

9.0 km od centrum

Niezwykle rozbudowany i rozproszony kompleks narciarski, składający się aż z 13 orczykowych wyciągów. Większość znajduje się pobliżu Czyrnej i Soliska, jednak są też na stoku Małego Skrzycznego, Ha...

9.0 km od centrum

Izba Pamięci Marii Gwarek - niezwykle utalentowanej artystki, która z tradycyjnego heklowania uczyniła sztukę o międzynarodowej sławie. Wyrabiane przez nią koronkowe rękodzieła - serwety, firany, obrusy, części stroju itd. - trafiały do ważnych ludzi na całym świecie. Najciekawsza rzecz to niedokończona serweta, zamówiona przez brytyjską królową Elżbietę II.

9.0 km od centrum

Pracownia artystyczna i Galeria Sztuki Regionalnej, założona przez malarza Tadeusza Ruckiego - a współprowadzona przez jego córkę, specjalizującą się ceramice artystycznej. Można tu obejrzeć nie tylko różnego typu obrazy i zdobione naczynia, ale też instrumenty i koronki. Najcenniejsze dzieła to 11-metrowa trąbita i czepiec z XIX w. W chacie działa też karczma.

9.3 km od centrum

Obiekt naprawdę na wysokim poziomie - zarówno ze względu na charakterystykę, jak i jego położenie. Tor mieści się niedaleko szczytu Wielkiej Czantorii i warto do niego podjechać kolejką linową. Sama trasa, wijąca się stalową rynną, ma 710 metrów długości. Gdyby nie konieczność kontrolowania prędkości saneczek hamulcem, jazda torem zapewniałaby świetne widoczki.

9.4 km od centrum

Ośrodek rehabilitacji ptaków drapieżnych, mała hodowla i mini-zoo w jednym. W zakątku na stokuCzantorii żyje ok. 40 skrzydlatych myśliwych: sów, jastrzębi, orłów, sokołów, pustułek, myszołowów etc. Istnieje możliwość zrobienia sobie zdjęcia z groźnym ptakiem na ręce (chronionej rękawicą). Gospodarze dzielą się wiedzą przyrodniczą i nt. sztuki sokolnictwa.

9.8 km od centrum

Ustrońska stacja narciarska, powstała na bazie dwóch dużych wyciągów na nieco oddalonych od siebie stokach - oświetlonych, dośnieżanych i ratrakowanych. “Duża Palenica” dysponuje dwoma wariantami z...

9.9 km od centrum

Park aktywnej rozrywki, stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi oraz organizacji imprez integracyjnych. Szereg różnych atrakcji zapewni sporo radości i zabawy. Do wyboru są m.in. letni tor pontonowy, kule zorbingowe, ścianka wspinaczkowa, strzelnica łucznicza czy paintball. Zimą Polanka Pod Czantorią zmienia się w mały stok narciarski dla początkujących.

9.9 km od centrum

Szczyt na granicy polsko-czeskiej, sięgający 995 m n.p.m. Dla naszych południowych sąsiadów to najwyższa góra w ich części Beskidu Śląskiego. Północne stoki Wielkiej Czantorii tworzą rezerwat przyrody, utworzony ze względu na naturalny las dolnoreglowy z klonami, jesionami i jaworami. Wokół wierzchołku nie brakuje ciekawych szlaków i innych górskich atrakcji.

9.9 km od centrum

Ośrodek sportu i rekreacji w pobliskim Ustroniu, położony na północnych zboczach Wielkiej Czantorii. Tworzy go zespół 4 różnego rodzaju wyciągów oraz 5 tras narciarskich. Łączna długość stoków do j...

10.0 km od centrum

Przyjemne i pożyteczne w jednym, czyli wiernie odtworzone góralskie gospodarstwo z XIX w., w którym ożywiono regionalne tradycje. Zwłaszcza kulinarne. Kozia Zagroda to nie tylko beskidzka gospoda i sklepik z rękodziełem oraz pysznymi specjałami, ale też warsztaty edukacyjne. Każdy z 3 programów oferuje informacje historyczno-kulturalne i zajęcia praktyczne.

10.1 km od centrum

Zazwyczaj takie tory przeszkód na wysokim poziomie powstają w lasach między drzewami. “Orla Perć” w Brennej powstała dzięki ustawieniu ośmiu 15-metrowych słupów, połączonych rozmaitymi platformami, mostkami, siatkami itp. Wyzwania są równie wymagające, co w “naturalnym” parku linowym. Na śmiałków czekają trzy klasyczne trasy oraz wariant bardziej wspinaczkowy.

10.1 km od centrum

Mini-skansen prezentujący kulturę istebniańskich górali i ich codzienne życie w latach międzywojennych. Tworzą go stodoła z lat ‘30 XXw., zrekonstruowana kuźnia oraz kurna chata z 1920r. Drewniana, kryta gontem chałupa kryje wiele ciekawych przedmiotów, kiedyś powszechnie używanych. Muzeum promuje też twórczość ludową, oferuje także rozmaite warsztaty dla grup.

10.1 km od centrum

Zabytek z ostatnich lat XVIII w., oficjalnie poświęcony w 1796 r. Raczej skromny z zewnątrz, za to niebywale efektownie przystrojony od środka. Kościół Jana Chrzciciela w Brennej prezentuje fascynującą mieszankę baroku i klasycyzmu. Ze zgromadzonych dzieł sztuki sakralnej na wyróżnienie zasługują ambona, ołtarz główny z obrazem chrztu Jezusa oraz organy Riegerów.

10.6 km od centrum

Połączenie hodowlanego banku genów z niewielką, za to posiadającą wyjątkowe eksponaty i informacje wystawą. Szkółka leśna Wyrchczadeczka zajmuje się najlepszymi świerkami na świecie - istebniańska odmiana cieszy się ogromnym uznaniem na całym świecie, nie tylko wśród naukowców. Mieści się tu również Wolierowa Hodowla Głuszców, pozwalająca obejrzeć piękne ptaki.

10.8 km od centrum

W pewnych kręgach Szczyrk nazywany jest mekką polskiego paralotniarstwa - to zapewne z powodu stoków i prądów powietrznych wokół Skrzycznego. Jako że powszechnie według “glajciarzy” jest to góra arcytrudna, początkującym pierwsze loty organizuje się w innych miejscach, niezbyt (20km) odległych. Rzecz jasna w Szczyrku działają fachowe szkółki i wypożyczalnie.

10.9 km od centrum

Rodzinny park rozrywki, w wyjątkowo malowniczym miejscu. U szczytu sięgającej 885 m n.p.m. góry, skąd rozciągają się wspaniałe panoramy na Beskid Śląski, czeka kilka różnych atrakcji. Od całorocznego toru saneczkowego, przez dwa kina (rozrywkowe 7D i edukacyjne “planetarium” ze sferycznym ekranem) i dziecięcy plac zabaw, aż po terenowy tor do jazdy quadami.

11.1 km od centrum

Bardzo góralska z charakteru i wystroju, obecna na wojewódzkim Szlaku Architektury Drewnianej świątynia. To stosunkowo niewielki, trójnawowy kościółek kryty gontem, posiadający czworoboczną wieżę z sygnaturką. Przez wiele lat od II poł. XIX w. była to jedynie kaplica z dzwonnicą, do poważnej rozbudowy doszło w 1965 r. Wnętrze zdobią kunsztowne, liczne ryciny.

11.4 km od centrum

Filia Muzeum Ustrońskiego, powstała na bazie prywatnej kolekcji książek i dzieł sztuki. Na “Zbiory Marii Skalickiej” składają się m.in. prace regionalnych artystów (np. akwarele i drzeworyty Pawła Stellera), 3500 ekslibrisów, medale, wystawny kobiecy strój ludowy (z kompletem biżuterii), archiwalne zdjęcia i wiele innych, związanych z lokalną kulturą rzeczy.

11.7 km od centrum

Element kameralnego ośrodka wczasowego, który swoje usługi w zakresie turystyki konnej oferuje wszystkim chętnym na przygodę w siodle. Dużym atutem stadniny są rzecz jasna wyjątkowe konie huculskie, charakteryzujące się ogromną siłą i wielką wytrzymałością. Miłośnicy ujeżdżania koni mają do wyboru również inne rasy, a także eleganckie bryczki oraz zimowe kuligi.

11.7 km od centrum

Ośrodek sportu i rekreacji, funkcjonujący na pełnych obrotach przez okrągły rok. Beskid Sport Arena to przede wszystkim nowoczesna stacja narciarska - część stoków pokryto igelitem, co pozwala na szusowanie niezależnie od warunków śniegowych. Do tego całoroczny tor saneczkowy, ścianki wspinaczkowe oraz szereg tras trekkingowych i rowerowych.

11.8 km od centrum

Kameralne zoo z niestandardowym zwierzyńcem i zestawem atrakcji towarzyszących. Na terenie 15ha, na wybiegach lub w większych klatkach, żyje sporo polskich gatunków: żubry, jelenie, żbiki, bażanty etc. Te łagodniejsze można głaskać i karmić. Regularnie odbywają się tu pokazy lotów ptaków drapieżnych. Do tego mini-muzeum przyrodnicze, plac zabaw i Aleja Bajkowa.

12.1 km od centrum

Najbardziej znaną imprezą odbywającą się zresztą nie tylko w Szczyrku, ale także w Wiśle, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu i okolicznych wsiach jest Tydzień Kultury Beskidzkiej. Ma on zwykle...

12.1 km od centrum

Ryczące jednoślady w stylu retro. Prywatne zbiory zabytkowych motocykli tworzy blisko setka wiekowych maszyn, pochodzących z lat 1905-70. Niektóre po remoncie wyglądają jak nowe, ale nie wszystkie “Rdzawe Diamenty” udało się w całości zrekonstruować. Wystawę uzupełniają motocyklowe części, ozdoby, kaski, gogle i inne przydatne i/lub efektowne gadżety do jazdy.

12.1 km od centrum

Skomplikowana i barwna historia miejscowości w pigułce. Wystawy stałe poruszają najróżniejsze tematy, od kultury ludowej po działalność przemysłową - muzeum mieści się w zabytkowej siedzibie dyrekcji XVIII-wiecznej huty (później fabryka części do kultowych Maluchów). Bogatej ekspozycji towarzyszą m.in. Galeria Sztuki Współczesnej i skansen przemysłowo-rolniczy.

12.4 km od centrum

Znana również jako Grota Klimczoka, położona jest nieopodal wierzchołka góry wznoszącej się na 1080m n.p.m. To prawdziwy naturalny labirynt z wieloma salami o własnych nazwach. Żyje tutaj kilka gatunków nietoperzy, sadowiących się w podziemnych korytarzach o łącznej długości ok. 900m. Do jaskini - pomnika przyrody nieożywionej prowadzą czerwony i żółty szlak.

12.6 km od centrum

Centrum miejscowego kultu maryjnego, który wyraźnie przybrał na sile po serii objawień pod koniec XIX wieku. Maryja miała się ukazać dwunastoletniej wtedy Juliannie Pezdzie pod szczytem Magury. W 1894r. wybudowano drewnianą kapliczkę, a w 1948r. postawiono kamienną świątynię. Salezjańskiemu sanktuarium towarzyszy Grota Matki Bożej z cudownym źródełkiem.

12.7 km od centrum

Czynna sezonowo - letnie wakacje, zimowe ferie - placówka etnograficzna, powstała z prywatnej inicjatywy Bronisława Palarczyka. Muzeum mieści się w zrekonstruowanym gospodarstwie (chata + stodoła), posiadającym status zabytku. Niektóre elementy drewnianych, zrębowych budowli pochodzą z 1768 roku. Zbiory ilustrują kulturę ludową Śląska Cieszyńskiego.

12.8 km od centrum

Nowoczesny kompleks sportowy, szeroko wykorzystywany do szkolenia przyszłych następców Adama Małysza i Kamila Stocha, treningów dorosłych już skoczków oraz przeprowadzania zawodów rangi krajowej i międzynarodowej. Wszystkie 3 skocznie - punkty K usytuowane na 40, 70 i 95 metrze - wyposażone są w igelit, co czyni z nich obiekty całoroczne.

12.8 km od centrum

Fascynująca prezentacja historii i przemiany, jaką w ciągu 200 lat przeszła jedna ta dziedzina medycyny. Muzeum Chirurgii zajmuje dwie spore sale (razem 200 m²), pełne ciekawych przedmiotów, narzędzi i informacji. Można zobaczyć m.in. tematyczne filmy, dwie realistyczne inscenizacje operacji (z XVIII i XX w.), pełne szczegółów ryciny czy przełomowe wynalazki. UWAGA - od 20 VII 2015 r. "nieczynne do odwołania".

13.1 km od centrum

Placówka turystyczna z tradycjami sięgającymi 1926 roku. Wtedy to niemieckie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody “Naturfreunde” wybudowało górską noclegownię dla turystów. Budynek zdewastowano w trakcie II WŚ, ale sprawny remont pozwolił uruchomić działalność ponownie już w 1945r. Dziś schronisko na Błatniej ma 50 miejsc noclegowych, domową kuchnię i letni ogródek.

13.5 km od centrum

Miejsce, w którym spotykają się granice Polski, Czech i Słowacji - odpowiednio wyeksponowane przez zainteresowane gminy. Turyści mogą tu liczyć m.in. na przestronne, zadaszone wiaty, miejsca na ogniska, równe ścieżki czy tablice informacyjne. Trójstyk leży dokładnie na dnie głębokiego jaru, więc symboliczne obeliski są tutaj trzy. Po jednym w każdym kraju.

14.5 km od centrum

Mały, prywatny skansen prezentujący wiejskie życie na Śląsku Cieszyńskim w początkach XX w. Izba Regionalna mieści się w tradycyjnej dla tej części Beskidów, drewnianej chałupie. W środku - spora kolekcja narzędzi rolniczych, kuchennych sprzętów, elementów ludowego ubioru i innych przedmiotów codziennego użytku. Bodaj najciekawsze są słomiane formy chlebowe.

14.8 km od centrum

Muzeum wsi beskidzkiej i żywy skansen, którego specjalnością stało się wytwarzanie zdrowej żywności tradycyjnymi metodami. Pieczenie chleba i podpłomyków, produkcja sera i innych mlecznych wyrobów, zbieranie miodu. Turyści nie tylko obserwują pokazy, okraszone stosownymi informacjami, ale też biorą czynny udział w tej pracy. Wtedy degustacja smakuje wyjątkowo.

14.8 km od centrum

Intrygująca pracownia artystyczna, w której przygotowywane są kunsztowne rękodzieła z najróżniejszych materiałów. Zarówno przez gospodarzy, jak i przez turystów. Galeria organizuje specjalne warsztaty. Dzięki nim chętni mogą namalować własny obraz na szkle, uformować, wypalić i pomalować kubek, stworzyć coś ładnego z papieru czy poznać decoupage w praktyce.

18.1 km od centrum

Instytucja propagująca kulturę i jednocześnie galeria sztuki, prezentująca przede wszystkim życie i twórczość niezwykle uzdolnionego artystycznie rodu Kossaków. Z naciskiem na powieściopisarstwo Zofii, wnuczki słynnego malarza Juliusza Kossaka. Wystawy stałe szeroko wykorzystują nowoczesne multimedia, a cały późnobarokowy dwór wpisano do rejestru zabytków.

18.2 km od centrum

Uroczy zakątek przesiąknięty artystycznym klimatem - dawny domek pisarki, przekształcony w muzeum biograficzne. Dzięki zbiorom przekazanym przez rodzinę i państwo, udało się wiernie odtworzyć ostatnie mieszkanie i pracownię Zofii Kossak, krewnej słynnych malarzy. Muzeum posiada m.in. domowe wyposażenie, bogatą biblioteczkę, dzieła sztuki i wystawę biograficzną.

18.6 km od centrum

Nowoczesna placówka intrygująco przedstawiająca sekrety warzenia piwa, dzieje jednego z najważniejszych zakładów przemysłowych oraz historię tworzenia popularnej marki. Browar powstał w 1856 r., założone w dawnych piwnicach leżakowych muzeum założono na jego 150-lecie. Istnieje możliwość zobaczenia produkcji z bliska i degustacji piwa - oczywiście dla dorosłych.

18.7 km od centrum

Położona u stóp Beskidów kameralna stadnina koni, dysponująca 7 hektarami malowniczych terenów. OJ Equical posiada również odpowiednio rozwiniętą infrastrukturę stajenną (boksy, okólnik, parkur, czworobok). Dyplomowani instruktorzy prowadzą tutaj różne treningi: podstaw dla początkujących i elementów skoków oraz ujeżdżenia dla bardziej zaawansowanych.

Wisła atrakcje turystyczne 2022, ciekawe miejsca

Zestawienie atrakcji turystycznych w Wiśle i okolicy. Opisy, historia, ceny, galerie zdjęć, dane teleadresowe, odległości od centrum i miejsca noclegu, możliwość zaplanowania dojazdu, oceniania i dodawania komentarzy. Popularne atrakcje Wisły i ciekawe turystycznie miejsca warte odwiedzenia w 2016 w Wiśle i okolicy. W tym właśnie miejscu znaleźć można wygodną, rozbudowaną listę z możliwością sortowania atrakcji w Wiśle według różnych kategorii. Atrakcje na rok 2022 styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień.

Zobacz: atrakcje dla dzieci Wisła.