Muzeum Narciarstwa

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Interesująca kolekcja, udostępniana bezpłatnie w jednym z ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych, położonym tuż przy miejskim rynku. Tworzy ją ponad 80 eksponatów, które powinni docenić miłośnicy sportów zimowych oraz osoby zainteresowane historią - nie tylko miejscowości Wisła.

Jak należy się spodziewać, w Muzeum Narciarstwa dominują najróżniejsze biegówki, zjazdówki, narty do skoków, buty narciarskie i rozmaite akcesoria. Najstarsze z nich pochodzą jeszcze z XIX wieku. Nie brakuje przy tym archiwalnych zdjęć i informacji, dających pojęcie o tym, jak na przestrzeni dziejów zmienia się narciarstwo - a wraz z nim charakter górskich kurortów.

Do najciekawszych rzeczy na wystawie należą narty Adama Małysza, na których zdobył jeden z pierwszych w karierze tytułów Mistrza Polski, deski (i inny sprzęt) używany przez Piotra Fijasa oraz Erwina Fiedora, a także “karple” - nie do końca typowe rakiety śnieżne. Wystawę uzupełnia dodatek w postaci kolekcji etnograficznej, złożonej z dawnych narzędzi i maszyn używanych w wiejskich gospodarstwach.

Cennik

Wstęp do Muzeum Narciarstwa w ośrodku wypoczynkowo-szkoleniowym Ziemowit jest bezpłatny.

Mini przewodnik

Jak wypada porównanie XIX-wiecznych nart z najnowszymi deskami? Można to sprawdzić dzięki zbiorom jednego z ośrodków wypoczynkowych (wstęp wolny). Tworzy je niemal 100 przedmiotów: zarówno narty z różnych epok i dyscyplin, jak też zdjęcia i krótkie informacje historyczne. Bogatą kolekcję - są tu m.in. narty Adama Małysza - uzupełnia mała wystawa etnograficzna.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja