Ranczo Rowienki

Ranczo Rowienki, znane również pod nazwą "Górska Turystyka Jeździecka Mustang", to dla wczasowiczów przebywających w Wiśle całkiem niezły wybór w temacie jazdy konnej - zarówno czysto rekreacyjnej, jak i nieco bardziej wyczynowej. W miejscowej stadninie można spotkać m.in. konie śląskie, hanowerskie, małopolskie, angloarabskie i wielkopolskie, wyspecjalizowane w różnych dziedzinach: ujeżdżaniu, skokach czy wyścigach.

Osoby, które dopiero chciałyby zacząć swoją przygodę z jeździectwem, nie mają się czego obawiać. Na terenie ośrodka, praktycznie w całości wystylizowanego w sposób przywodzący na myśl klimaty Dzikiego Zachodu (choćby karczma regionalna wyglądająca jak żywcem wyjęty z filmowego westernu saloon), po kilku jazdach pod okiem fachowych instruktorów każdy może stać się wytrawnym kowbojem. W Ranczu Rowienki uczy się absolutnych podstaw zachowania w siodle, a także jazdy w stylu western. Poza tym organizowane są wszelkie wycieczki terenowe - od niespiesznych spacerów po parotygodniowe rajdy - przejażdżki czterokonnym dyliżansem i zajęcia z hipoterapii. Dodatkowe atrakcje, m.in. wprowadzenie do kowalstwa i podkownictwa, czekają na uczestników obozów jeździeckich.

Dodatkowo na terenie Rancza Rowienki działa stok narciarski, z 3 dobrze przygotowanymi, ratrakowanymi trasami zjazdowymi.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Wiślański ośrodek jazdy konnej, właściwie w całości utrzymany w stylistyce Dzikiego Zachodu. Dobrze odnajdą się tutaj zarówno jeźdźcy stawiający dopiero pierwsze kroki, jak też prawdziwi kowboje. W ofercie rancza znajdują się m.in. lekcje z instruktorem, wycieczki w teren, wielodniowe górskie rajdy w siodle, przejażdżki dyliżansem czy zajęcia hipoterapeutyczne.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz