Trasy rowerowe MTB Beskidy

 • Ocena
 • Dla dwojga
 • Dla dzieci
 • Dla dorosłych
 • Dla seniorów
Opis

Wspólny projekt władz kilku sąsiadujących ze sobą polskich oraz czeskich gmin, z założenia promujący rekreacyjne kolarstwo górskie i przyrodniczo-kulturowe walory Śląska Cieszyńskiego po obu stronach granicy. Dla Wisły efektem tej współpracy było wytyczenie sześciu szlaków rowerowych - każda zaczyna się i kończy przy miejskim rynku - ich oznaczenie oraz wybudowanie przy każdej z tras zadaszonych wiat turystycznych, wyposażonych w stosowne mapy wielkoformatowe.

Elementami inicjatywy pod nazwą “MTB Beskidy, czyli rowerem przez Europę” było również wdrożenie programu certyfikacji obiektów noclegowych, gastronomicznych i usługowych przyjaznych rowerzystom - tym, które posiadają przechowalnię jednośladów, dają dostęp do podstawowych narzędzi i innych udogodnień. Z kolei uczestnicy organizowanych w Wiśle imprez rowerowych swego czasu mogli liczyć na ważne parę lat karty rabatowe, obowiązujące w takich właśnie miejscach.

Trasy rowerowe MTB Beskidy, administrowane przez wiślański referat promocji turystyki i sportu, prezentują bardzo zróżnicowany poziom - w sezonie 2016 wytyczonych i oznaczonych było 6 oficjalnych szlaków. Do tego grona zaliczają się:

 1. trasa "Na Skolnity"
 2. trasa "Tam (Dobka) i z powrotem"
 3. trasa "Szlakiem Wiślańskich Atrakcji"
 4. trasa "Na Trzy Kopce Wiślańskie"
 5. trasa transgraniczna Soszów - Nydek (CZ)
 6. trasa "Na Stożek"
Mini przewodnik

Zespół kilku zróżnicowanych szlaków dla amatorów kolarstwa, wiodących w wiele ciekawych zakątków Wisły i najbliższych - lub nieco dalszych - okolicach. Miłośnicy pedałowania na dwóch kółkach mają do wyboru 6 różnych tras, zaczynających się na miejskim rynku. Od stosunkowo prostych i łagodnych ścieżek przez kurort, aż po górskie trasy międzypaństwowe.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (2)
tak
9.08.2019 17:57

było fajnie ale tam nie byłem

Anonim
29.09.2021 09:06

no gupi

Dodaj komentarz
Lokalizacja