Najciekawsze atrakcje turystyczne w Wiśle - co warto odwiedzić?

  • Wisła
  • Blog
  • Najciekawsze atrakcje turystyczne w Wiśle - co warto odwiedzić?

Wiele osób kojarzy Wisłę z rzeką, ale nazwa ta odnosi się także do miasta położonego w górskim paśmie, a mianowicie w Beskidzie Śląskim. Można wobec tego liczyć na piękne krajobrazy, wspaniałe warunki do uprawiania sportów zimowych i trekkingu. Wisła skrywa wiele atrakcji, dlatego warto odwiedzić to miejsce, dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Ich mnogość i różnorodność daje gwarancję świetnej zabawy, o czym czas przekonać się osobiście, pojechać na wycieczkę całą rodziną. 

Godne polecenia atrakcje w Wiśle - sprawdź, gdzie warto iść, co zobaczyć na Śląsku 


Jedną z atrakcji w Wiśle jest dworzec kolejowy, który prezentuje się bardzo efektownie, znajduje się w nim między innymi restauracja browar Wisła. Warto również odwiedzić pałacyk myśliwski Habsburgów, który został zbudowany z drewna na zlecenie arcyksięcia w XIX wieku. Obecnie pełni funkcję schroniska, można liczyć na wiele szlaków turystycznych na Baraniej Górze, bo to właśnie w jej lasach powstał obiekt. Godny uwagi będzie także deptak w Wiśle, czyli promenada pełna straganów, lokali gastronomicznych i kiosków. 


Można nawet wypożyczyć rower elektryczny, to świetnie sprawdza się w celu odkrycia kolejnych atrakcji tego wyjątkowego miejsca. Charakterystyczne dla Wisły są statuetki misiów, które pojawiają się co jakiś czas między innymi na rynku, na placu Bogumiła Hoffa z fontanną. Na uwagę zasługuje również Dom Zdrojowy, który pełni funkcję siedziby Urzędu Miasta i restauracji, można także liczyć na uzyskanie informacji turystycznych.

Wisła atrakcje, które warto znać


W Wiśle za atrakcje uznaje się figurę Adama Małysza z białej czekolady, w ten sposób mieszkańcy postanowili podziękować skoczkowi za jego liczne sukcesy. Do zrobienia statuetki użyto ponad 300 kg czekolady, co pozwoliło uzyskać postać mającą aż 2,5 m wysokości, ważącą 180 kg. Wszystkim zajęło się aż kilku cukierników, zrobienie figury trwało ponad 250 godzin. Jeśli ktoś chce zobaczyć taką niecodzienną atrakcję, musi wybrać się do holu domu zdrojowego. 


Ciekawym miejscem będzie również aleja gwiazd sportu na deptaku przy rynku, którą stworzono po to, aby uczcić otwarcie skoczni narciarskiej. Można wobec tego zobaczyć liczne tablice upamiętniające, które dotyczą znanych olimpijczyków polskich. Warto wybrać się także do muzeum beskidzkiego im. Adama Pożarskiego, które mieści się w dawnej karczmie. Można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, ściśle związanych z życiem i twórczością górali, co dotyczy między innymi ich ubioru, sztuki ludowej, pasterstwa, narzędzi rolniczych.

Co warto odwiedzić w Wiśle?


Za wiślańską atrakcję uznaje się kościół ewangelicko-augsburski św. Piotra i Pawła, to samo można powiedzieć o parku Kopczyńskiego w centrum miasta za domem zdrojowym. Przyjemnie jest zrelaksować się podczas spacerowania alejkami, nie brakuje również ławeczek, są place zabaw dla dzieci. Godny uwagi będzie również amfiteatr imienia Stanisława Hadyny, który wykorzystuje się jako miejsce do organizowania rozmaitych imprez. Za jedno z popularnych wydarzeń uznaje się tydzień kultury beskidzkiej - to idealna opcja przede wszystkim dla miłośników folkloru. 


Interesująca jest także aleja podań i legend obok amfiteatru z oryginalnymi rzeźbami, które przedstawiają postacie znane ze śląskich przekazów. Jest także zabytkowy park przygód, w którym znajdują się mozaikowe miniatury zabytków Wisły, między innymi zamki, pałac i szereg innych obiektów. Jest nawet pomnik źródeł Wisły w parku z rzeźbą przedstawiającą dziewczynę, które trzyma kwiaty. Warto zawitać również do Centrum Edukacji Ekologicznej, które znajduje się parę kilometrów od centrum miasta z ogrodem pełnym kwiatów, ławek, alejek. Jest nawet pomost i oczko wodne, a nieco dalej mieści się boisko, kemping i plac zabaw.

Dokąd wybrać się, będąc w Wiśle?


Za ciekawą atrakcję w Wiśle uznaje się wodospad mający 8 m wysokości, który robi spore wrażenie. Godna uwagi jest także skocznia narciarska Malinka im. Adama Małysza, idealnie nadaje się do oglądania zawodów. Za atrakcje uznaje się również zbiornik na jeziorze Czerniańskim oraz zaporę Wisła Czarne. Sztuczny zbiornik retencyjny powstał w celu uchronienia się przed powodziami, można oczywiście liczyć także na dostęp do wody pitnej. Podczas spacerowania przy tamie możliwe staje się podziwianie pięknych krajobrazów, które tworzą góralskie szczyty. Nieopodal jeziora jest także prezydencka rezydencja, zbiornik Czerniański łączy wody potoków. Duże wrażenie robią skolnity, czyli dach Wisły, mający postać stoku z wyciągiem krzesełkowym.


Więcej atrakcji w Wiśle można znaleźć na stronie https://hasajacezajace.com/wisla-atrakcje/ 

Dodano: 2023-09-01 10:26:00

Komentarze (1)
Anonim
21.02.2024 00:59

https://beskidinfo.pl/

Dodaj komentarz