Wielkanoc w górach ---wielkanoc--- w Wiśle

Wielkanoc - w perspektywie niby troszkę wolnego, ale w praktyce okazuje się że tego czasu właściwie to nie ma. Trzeba zająć się przygotowaniem święconki i całego menu, rzetelnie i sumiennie posprzątać, wypadałoby też w końcu odwiedzić dalszą rodzinę… Warto jednak poważnie zastanowić się nad przełamaniem tradycyjnego schematu i spędzić święta w jakimś ustronnym miejscu, np. w górach wyłącznie z najbliższymi. Wisła, słynny z przynajmniej paru różnych względów beskidzki kurort, na tego rodzaju małe wczasy nada się w sam raz.

Nieważne, czy wciąż będzie leżał śnieg, czy też temperatura będzie oscylować wokół 15-20℃, Wielkanoc w górach w Wiśle będzie o wiele bardziej przyjemna od wielu godzin odkurzania, mycia podłóg, pieczenia czy gotowania. Całą tą konieczną, ale też w pewnym sensie przykrą robotę wykona dla swoich gości personel hoteli i pensjonatów - jako że świąteczne wycieczki systematycznie zyskują na popularności, toteż specjalne pakiety na tę okazję przygotowuje coraz więcej obiektów noclegowych.

Kiedy przygotowaniem uroczystości będą zajmować się kompetentne osoby, turyści mogą spokojnie czerpać radość z miejscowych atrakcji. Wielkanoc w górach w Wiśle wręcz skrzy się od możliwości, choć sporo zależy od pogody. Piesze wędrówki malowniczymi szlakami, np. na słynną Baranią Górę, przepiękne Jezioro Czerniańskie bądź niezwykłą Jaskinię Malinowską. Jazda na nartach po jednym z wielu w okolicy stoków. Mniej lub bardziej intensywna jazda na rowerze. Rodzinna zabawa w jednym z basenów, tak rozbudowanych jak Park Wodny Tropikana. Akurat, żeby uporać się z wielkanocną ucztą.

Wielkanoc w górach w Wiśle to również dobra okazja, aby bliżej poznać to niezwykłe miasto. Beskidzkie kościoły, takie jak świątynia pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego, odznaczają się oryginalnym sznytem. Z pięknych zabytków na wyróżnienie zasługuje Zameczek Myśliwski z końca XIX wieku. Warto wybrać się też do Muzeum Beskidzkiego im. Andrzeja Podżorskiego, które posiada barwną kolekcję góralskich dzieł sztuki i rzemiosła.

Wielkanoc w górach w Wiśle to coś, co spodoba się zarówno samemu prezydentowi, jak i statystycznemu, szaremu Kowalskiemu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oferta na Wielkanoc nad morzem w Bałtyk Resort w Rewalu.

Dodano: 2016-10-12 11:56:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz